Laco s druhým čistom kontom v sezóne, Starosta rozhodol o výhre Jugry

20.01.2014 Celý región

Moskva 20. januára (TASR) - Slovenský brankár Ján Laco vychytal čisté konto v pondelňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v ktorom jeho Donbass Doneck vyhral na ľade Avangardu 2:0.

Tridsaťdvaročný gólman, ktorý figuruje v slovenskej nominácii na olympijský turnaj do Soči, si úspešne poradil so všetkými tridsiatimi strelami domácich. V sezóne si tak pripísal už druhý shutout.

Hráči Jugry Chanty-Mansijsk prehrávali so Spartakom Moskva po prvej tretine 0:2, v ďalšom priebehu sa im však podarilo otočiť skóre a nakoniec triumfovali 5:3. Víťazný gól domácich strelil v 52. minúte Tomáš Starosta.

Bodovo sa v pondelok presadil aj ďalší slovenský obranca Kristián Kudroč z Barysu Astana, ktorý si v stretnutí s Dinamom Minsk (1:2 pp) pripísal asistenciu pri jedinom góle domáceho tímu.

sumáre:
Avangard Omsk - Donbass Doneck 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 51. Kašpar, 52. Dadonov /J. LACO za hostí 30 zákrokov/

Barys Astana - Dinamo Minsk 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 3. Bochenski (KUDROČ) - 49. Stas, 62. Krajíček

Jugra Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
Góly: 22. Šefer, 27. Lesnuchin, 52. Šefer, 52. STAROSTA, 60. Žukov - 2. Toluzakov, 8. Bodrov, 44. Kozlov

Avtomobilist Jekaterinburg - Medveščak Záhreb 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 16. Viklund, 39. Jemelejev